Návštěvní kniha

Vítám Vás na své návštěvní knize a těším se na Vaše příspěvky. Zároveň Vás prosím o slušnou a kultivovanou diskusi.

30 Komentáře(ů)

 1. Josef Tůma

  Nemám slov, prostě NÁDHERA.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Moc děkuji!

   Odpovědět
 2. Jakub Stolarik

  Máte zajímavý styl postprodukce fotografií. Zajímavý píši proto, že fotky vypadají zajímavě 🙂 Nemám rád komentáře typu, že fotografie neodpovídají reálu. Fotografování je druh umělecké tvorby a úprava v postprodukci k tomu patří. Jedna věc je fotku dobře nafotit a druhá věc je fotku tzv. vyvolat. Z mého pohledu se Vám daří obojí. Fotky jsou líbivé, mají pěknou úpravu a kompozici. Znám ve svém okolí několik fotografů a dle jejich výtvorů se mi docela daří rozeznat, čí je to tvorba. Tu vaši už taky poznám 🙂 Sleduji Vaši tvorbu a presentaci již delší čas a jen proto, že se mi Váš styl líbí ačkoliv fotky dělám v jiném stylu (po svém). Osobně se digitální fotografii věnuji od roku 2015, ale pořád se člověk učí a zkouší nové věci. V současné době měním kompletně svou aparaturu, přecházím z hobby zrcadlovky na poloprofesionální bezzrcadlovku a to právě kvůli rozměrům. Původní aparatura už byla moc objemná a těžká. A tak se znova učím jak s novou mašinou operovat a s tím zkouším i nové programy pro vyvolávání rawů a následnou úpravu fotografií. Tak asi vzniká trochu nový styl než jsem tvořil před tím. Rád sleduji ostatní fotografy jak se vyvíjí i oni 🙂 Mohu se Vás Rosťo zeptat jaký software pro úpravu fotografií používáte ? (mám takový pocit, že tvoříte v Zoner photo studiu)

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Díky moc!Máte pravdu, pokud se někdo hlouběji věnuje fotografování, pak ví, že post proces je jeho nedílnou součástí. Každý má tzv.”svůj rukopis”, podle kterého už dopředu poznáte autora. I mě se stává často, že vidím fotku a hned vím kdo ji fotil. Také je dobře že máte svůj styl, i já se toho svého snažím držet, ale občas člověk rád nakoukne pod pokličku ostatním. Líbí se mi práce spousty fotografů a přiznám, že někdy bych chtěl mít fotky jako oni 🙂 Krajinu upravuji převážně ve Photoshopu, u portrétů a pod. začínám někdy v Lightroome. Zoner používám jen jako prohlížeč. Kde si mohu prohlédnout Vaší tvorbu?

   Odpovědět
   • Jakub Stolarik

    Má tvorba zatím nebyla nijak veřejně presentována, před nějakým časem jsem měl pár fotografií na facebooku, ale po napadení mého profilu nějakými neřády jsem profil zrušil. V současné době pracuji na svém webu, který bych chtěl od září uvolnit pro veřejnost. Až bude hotov pošlu Vám link. Určitě na něm najdete něco zajímavého 🙂 Moje oblast působení je hlavně krajina a příroda, občas zabrouzdám do jiného žánru, ale to je úplné minimum.

    Odpovědět
   • Jakub Stolarik

    Tak se nám přiblížilo září a jak jsem sliboval tak moji prezentaci naleznete na mém novém webu http://www.stolifoto.cz

    Zatím toho není moc v galeriích uloženo, ale pracuji na tom. Postupně se na mém webu budou zjevovat nové i starší fotografie. Je potřeba abych probral svá díla, vytřídil je a nahrál na web, což mi zabere nějaký čas, ale můžete se těšit na postupné přidávání fotografií, takže na webu bude vždy něco nového.

    Odpovědět
    • Rostislav Bartoň

     Děkuji za odkaz, jsou to hezká místa, některé dokonce znám a fotografie mají atmosféru! Jen tak dál! Věřím,že se brzy potkáme, přeji dobré světlo!

     Odpovědět
 3. Jan Kutílek

  Zdravím Vás, jsem z Vašich fotek nadšený, jak výběrem motivu, tak zpracováním. Fotím už asi 55 let, ale kvalitou se nemohu rovnat. Tuto adresu přepošlu kolegům z fotoklubu, ať se taky pokochají.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Děkuji,ale nepovažuji to za něco “světového” 🙂 Jen mě to baví.Co máte za fotoklub,jestli se mohu zeptat?

   Odpovědět
 4. Felix Clamore

  Mám Váš kalendář 2020 a 2019, víceméně díky partnerce Iloně L. Nelíbí se mě. Obligátní ultraširoké ohnisko, obligátní sluníčíčka v protisvětle, spermiové řeky na dlouhou expozici… kýč? nevkus? co chtějí zákazníci, to se dobře prodává?

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   To mě velice mrzí, že Vás již druhým rokem doprovází takováhle černá můra, tedy mám na mysli můj kalendář. Nejspíš se Vám chtěla partnerka za něco pomstít, když Vám ho koupila podruhé, přesto, že se Vám vůbec nelíbí. Jen na vysvětlenou, miluji přírodu, hory a kopce a vše fotím stylem takovým, jaký se mi líbí, čili “sluníčíčka” v protisvětle, spermiové řeky na dlouhou expozici a pod. Každý zákazník má možnost si kalendář prohlédnout a jsou jen dvě možnosti, buď si ho zakoupí protože se mu líbí, a nebo ho zavře a odejde bez něj…přeji Vám hezký den.Rostislav Bartoň

   Odpovědět
   • Felix Clamore

    Tak to je v pořádku, jestli fotíte tak, jak se Vám to líbí a na zákazníky vlastně ohled neberete (teď to opravdu nemyslím zle, protože to jest chválihodné; otázka jest pouze zda-li se tomu Vašemu vyjádření věřit dá.) Na lásce k přírodě se shodneme, já jsem vášnivý pěší turista, z čehož se ovšem ten styl odvodit nedá. Psal jsem proto, že ten styl mě přijde hodně “obligátní” (neboli dobrý k prodeji) a málo originální (neboli nefotím podle sebe). V přírodě se ovšem se spermiovými řekami nesetkáme, slunce proti vypadá úplně jinak a při pohledu do krajiny nevidíme podklad pod nohama.

    Odpovědět
 5. Fjodor Fojtík

  Kouzelný kraj, který se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a který je proťat hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice,ohraničený hraničními kmeny , to je kraj, který je často vidět na Tvých kouzelných fotografiích.Máš oko citlivého pozorovatele, který i z obyčejného námětu vytvoří krásu.Ať se Ti daří.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Děkuji moc za milý komentář, Orlické hory jsou krásné, očarovaly mě 🙂

   Odpovědět
 6. Miloš Petr

  Dobrý den Rosťo,
  krásné stránky. Potkal jsem pana fotografa. Náhoda tomu chtěla. Pošlu ti pár snímků pořízených objektivem Sigma 105mm f 1,4, aby jsi viděl jak kreslí. Další v e-mailu.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Ahoj Miloši!Rád jsem tě poznal!

   Odpovědět
 7. Jirka

  Proč mažete kritické příspěvky a necháváte tu jen pochvalné?

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Vážený pane Jirko, jsem rád že jste se ozval, jen mě mrzí, že píšete opět anonymě stejně jako tomu bylo u předchozího komentáře, tzn. že ve formuláři neuvádíte svojí e-mailovou adresu. Ale k věci: Dříve než jsem stačil na Váš komentář zareagovat, jeden “dobrák” (a já vím který), smazal celý můj web. Naštěstí se nám jej podařilo obnovit ze zálohy. Čili pokud budete hodně všímavý, zjistíte, že zmizel nejen Váš komentář, ale i některé mé odpovědi u komentářů před Vámi. Zmizely i fotografie a příspěvky, které opět postupně nahráváme. Ještě stále nefungují všechny funkce těchto stránek, což poznáte hned v úvodu, kde se nezobrazují některé náhledy.Takže závěrem: Já se kritiky nebojím, naopak, s chutí ji přijímám, ovšem ve Vašem případě to pro mě byla věc názoru. Klidně napište příspěvek znovu, budu rád a pokud se pod něj dokážete i podepsat,rád Vám na něj odpovím. Přeji hodně štěstí.

   Odpovědět
 8. Zdeněk Bureš

  Čau Rosťo – kytara pěkný, dobrý ….. bluegrass pěkný, dobrý – ale toto je přímo bomba !!!

  Máš nádherné “fotografické oko” ….. a vidíš věci, lidi a přírodu úplně jinak – a to mně osobně vůbec nejde …..

  Mám Panasonic Lumix DMC-FZ200 …… snažím se jako blázen – ale fotky jsou, více méně sr.čky (jak vtipně říká moje Venda ….. )

  Takže Ti to “oko” závidím ( samozřejmě v dobrém … ) ……. a přeji do budoucna hóódně dobrých fotek i uměleckých úspěchů. Našlápnuto máš skvěle ……

  Odpovědět
 9. Kateřina Pavlíková

  Rostíku, nádherné stránky. Ráda Tvých profesionálních služeb využiji, doufám jen, že při Tvém vytížení se budeme moci příští rok domluvit 😀

  Odpovědět
 10. Miroslav Bouček

  Výbornej počin Rosťo!

  Pěkný fotky by měly být vidět a když někdo něco umí, neměl by si to schovávat pro sebe.
  Moc se mě líbí Tvoje stránky, fandím Ti a přeju, ať se Ti nadále tak dobře daří.

  “Dobré Světlo!”

  mira

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Díky Míro,doufám že se brzy uvidíme!

   Odpovědět
 11. Anonym

  Nádherná krajina skvěle zachycena s citem a láskou. Díky. L.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Mockrát děkuji!

   Odpovědět
 12. Petr Pospíšil

  Zdravím a fandím. Víte dobře, že už jsme si párkrát vyměnili pár slov na Fb. Jste skutečný profík, nejen tím, že berete honorář, ale že jste fakt dobrý ( řekl bych, že výborný). když jsem uviděl Vaše první fotografie, hlavně lidí, spíš reportáže, víte dobře, že jsem psal, kde jste byl člověče…Úžasné záběry, dokonce byl mezi nimi i můj přítel (kovboj Jirka), snad vzdálený příbuzný mé drahé ženušky. nyní se věnujete krajině, paráda. prostě to zkrátím, držím palce a přeji stále dobré světlo. Nejsem žádný profík, ale fotím rád a hlavně mě to baví, a to nesmírně.Váš fanda a tichý obdivovatel Petr.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Děkuji Petře,ano vím,mluvili jsme spolu a moc děkuji za tyto řádky.Vaše fotografie jsou taky nádherné a hlavně od srdce!Důležité je,že vást to baví a naplňuje.Určitě máte ve svém okolí spoustu těch,které vždy potěšíte nějakou tou hezkou fotečkou.Ještě jednou děkuji.Přeji i Vám dobré světlo a mnoho úspěchů!

   Odpovědět
 13. Denis Kristian

  Vaše obrázky Orlických hor jsou nádherné. Je třeba lidem přiblížit tento úžasný kout republiky, který po dlouhá léta byl opomíjen. Již více jak 50 let sleduji všechny změny a jsem potěšen, že opět hory ožívají.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Děkuji a těším se na setkání ve Zvonkovém údolí!

   Odpovědět
 14. Josef Roušar

  Každý krásný obrázek rodného kraje potěší oko a pohladí na duši. Jen tak dále.

  Odpovědět
  • Rostislav Bartoň

   Díky moc!

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kontakty

Rostislav Bartoň
Tel: 604 482 519
e-mail: rosta.barton@seznam.cz

SuperWebTricks Loading...

Aktuálně

Beseda s promítáním Krajinou příběhů v Novém Hrádku

Beseda s promítáním Krajinou příběhů v Novém Hrádku

Kino v Novém Hrádku u Náchoda bylo otevřeno v roce 1974. Od té doby se prakticky nezměnilo. Těším se na tu úžasnou atmosféru a prostory, ve kterých se mi určitě vybaví školácká léta. Tehdy jsme totiž chodili se školou do podobného kina na pravidelná kulturní...

Krajinou příběhů v obci Bystřec u Jablonného nad Orlicí

Krajinou příběhů v obci Bystřec u Jablonného nad Orlicí

Hostinec "U Špičáků"  má nově zrekonstruovaný sál. Velice pěkné místo, příjemné posezení a milá obsluha! Když k tomu přidáme povídání s promítáním fotografií Orlických hor, mohl by to být hezky strávený podvečer,co vy na to?

Krajinou příběhů v Říčkách

Krajinou příběhů v Říčkách

Orlické Podhůří v Pardubickém kraji vzniklo v roce 1960 jako název pro sloučené osady Dobrá Voda, Kaliště, Perná, Rozsocha, Rviště a Říčky. Těším se nejen na obyvatele těchto obcí, ale i na vás všechny, kteří se rádi přijedete...

Beseda s promítáním v Libli

Beseda s promítáním v Libli

Obec Libel se rozkládá v malebném podhůří Orlických hor, na návrší asi 3km severně od Častolovic při hlavní cestě na Solnici.Těším se na vás 6 prosince od 19 hod. v restauraci Zlatý klas

Pozvánka na výstavu a besedu s promítáním v Hradci Králové

Pozvánka na výstavu a besedu s promítáním v Hradci Králové

Městská knihovna v Hradci Králové pořádá výstavu mých fotoobrazů, které budou k vidění od 5. listopadu do 19. prosince 2019 v Centru celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici 1262/1a. Výstava bude zahájena besedou s promítáním ve víceúčelovém sále knihovny  4....

Beseda s promítáním v Lichkově

Beseda s promítáním v Lichkově

Ve středu 2.10.2019 se můžete těšit na moji přednášku s povídáním, která se koná v retauraci U nádraží v Lichkově. Sbor pro občanské záležitosti a obec Lichkov ji pořádá nejen pro místní seniory, ale i pro širokou veřejnost. Těším se na...