Vítám Vás na své návštěvní knize a těším se na Vaše příspěvky. Zároveň Vás prosím o slušnou a kultivovanou diskusi.

30 komentářů

 1. Máte zajímavý styl postprodukce fotografií. Zajímavý píši proto, že fotky vypadají zajímavě 🙂 Nemám rád komentáře typu, že fotografie neodpovídají reálu. Fotografování je druh umělecké tvorby a úprava v postprodukci k tomu patří. Jedna věc je fotku dobře nafotit a druhá věc je fotku tzv. vyvolat. Z mého pohledu se Vám daří obojí. Fotky jsou líbivé, mají pěknou úpravu a kompozici. Znám ve svém okolí několik fotografů a dle jejich výtvorů se mi docela daří rozeznat, čí je to tvorba. Tu vaši už taky poznám 🙂 Sleduji Vaši tvorbu a presentaci již delší čas a jen proto, že se mi Váš styl líbí ačkoliv fotky dělám v jiném stylu (po svém). Osobně se digitální fotografii věnuji od roku 2015, ale pořád se člověk učí a zkouší nové věci. V současné době měním kompletně svou aparaturu, přecházím z hobby zrcadlovky na poloprofesionální bezzrcadlovku a to právě kvůli rozměrům. Původní aparatura už byla moc objemná a těžká. A tak se znova učím jak s novou mašinou operovat a s tím zkouším i nové programy pro vyvolávání rawů a následnou úpravu fotografií. Tak asi vzniká trochu nový styl než jsem tvořil před tím. Rád sleduji ostatní fotografy jak se vyvíjí i oni 🙂 Mohu se Vás Rosťo zeptat jaký software pro úpravu fotografií používáte ? (mám takový pocit, že tvoříte v Zoner photo studiu)

  1. Díky moc!Máte pravdu, pokud se někdo hlouběji věnuje fotografování, pak ví, že post proces je jeho nedílnou součástí. Každý má tzv.”svůj rukopis”, podle kterého už dopředu poznáte autora. I mě se stává často, že vidím fotku a hned vím kdo ji fotil. Také je dobře že máte svůj styl, i já se toho svého snažím držet, ale občas člověk rád nakoukne pod pokličku ostatním. Líbí se mi práce spousty fotografů a přiznám, že někdy bych chtěl mít fotky jako oni 🙂 Krajinu upravuji převážně ve Photoshopu, u portrétů a pod. začínám někdy v Lightroome. Zoner používám jen jako prohlížeč. Kde si mohu prohlédnout Vaší tvorbu?

   1. Má tvorba zatím nebyla nijak veřejně presentována, před nějakým časem jsem měl pár fotografií na facebooku, ale po napadení mého profilu nějakými neřády jsem profil zrušil. V současné době pracuji na svém webu, který bych chtěl od září uvolnit pro veřejnost. Až bude hotov pošlu Vám link. Určitě na něm najdete něco zajímavého 🙂 Moje oblast působení je hlavně krajina a příroda, občas zabrouzdám do jiného žánru, ale to je úplné minimum.

   2. Tak se nám přiblížilo září a jak jsem sliboval tak moji prezentaci naleznete na mém novém webu http://www.stolifoto.cz

    Zatím toho není moc v galeriích uloženo, ale pracuji na tom. Postupně se na mém webu budou zjevovat nové i starší fotografie. Je potřeba abych probral svá díla, vytřídil je a nahrál na web, což mi zabere nějaký čas, ale můžete se těšit na postupné přidávání fotografií, takže na webu bude vždy něco nového.

    1. Děkuji za odkaz, jsou to hezká místa, některé dokonce znám a fotografie mají atmosféru! Jen tak dál! Věřím,že se brzy potkáme, přeji dobré světlo!

 2. Zdravím Vás, jsem z Vašich fotek nadšený, jak výběrem motivu, tak zpracováním. Fotím už asi 55 let, ale kvalitou se nemohu rovnat. Tuto adresu přepošlu kolegům z fotoklubu, ať se taky pokochají.

  1. Děkuji,ale nepovažuji to za něco “světového” 🙂 Jen mě to baví.Co máte za fotoklub,jestli se mohu zeptat?

 3. Mám Váš kalendář 2020 a 2019, víceméně díky partnerce Iloně L. Nelíbí se mě. Obligátní ultraširoké ohnisko, obligátní sluníčíčka v protisvětle, spermiové řeky na dlouhou expozici… kýč? nevkus? co chtějí zákazníci, to se dobře prodává?

  1. To mě velice mrzí, že Vás již druhým rokem doprovází takováhle černá můra, tedy mám na mysli můj kalendář. Nejspíš se Vám chtěla partnerka za něco pomstít, když Vám ho koupila podruhé, přesto, že se Vám vůbec nelíbí. Jen na vysvětlenou, miluji přírodu, hory a kopce a vše fotím stylem takovým, jaký se mi líbí, čili “sluníčíčka” v protisvětle, spermiové řeky na dlouhou expozici a pod. Každý zákazník má možnost si kalendář prohlédnout a jsou jen dvě možnosti, buď si ho zakoupí protože se mu líbí, a nebo ho zavře a odejde bez něj…přeji Vám hezký den.Rostislav Bartoň

   1. Tak to je v pořádku, jestli fotíte tak, jak se Vám to líbí a na zákazníky vlastně ohled neberete (teď to opravdu nemyslím zle, protože to jest chválihodné; otázka jest pouze zda-li se tomu Vašemu vyjádření věřit dá.) Na lásce k přírodě se shodneme, já jsem vášnivý pěší turista, z čehož se ovšem ten styl odvodit nedá. Psal jsem proto, že ten styl mě přijde hodně “obligátní” (neboli dobrý k prodeji) a málo originální (neboli nefotím podle sebe). V přírodě se ovšem se spermiovými řekami nesetkáme, slunce proti vypadá úplně jinak a při pohledu do krajiny nevidíme podklad pod nohama.

 4. Kouzelný kraj, který se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a který je proťat hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice,ohraničený hraničními kmeny , to je kraj, který je často vidět na Tvých kouzelných fotografiích.Máš oko citlivého pozorovatele, který i z obyčejného námětu vytvoří krásu.Ať se Ti daří.

 5. Dobrý den Rosťo,
  krásné stránky. Potkal jsem pana fotografa. Náhoda tomu chtěla. Pošlu ti pár snímků pořízených objektivem Sigma 105mm f 1,4, aby jsi viděl jak kreslí. Další v e-mailu.

  1. Vážený pane Jirko, jsem rád že jste se ozval, jen mě mrzí, že píšete opět anonymě stejně jako tomu bylo u předchozího komentáře, tzn. že ve formuláři neuvádíte svojí e-mailovou adresu. Ale k věci: Dříve než jsem stačil na Váš komentář zareagovat, jeden “dobrák” (a já vím který), smazal celý můj web. Naštěstí se nám jej podařilo obnovit ze zálohy. Čili pokud budete hodně všímavý, zjistíte, že zmizel nejen Váš komentář, ale i některé mé odpovědi u komentářů před Vámi. Zmizely i fotografie a příspěvky, které opět postupně nahráváme. Ještě stále nefungují všechny funkce těchto stránek, což poznáte hned v úvodu, kde se nezobrazují některé náhledy.Takže závěrem: Já se kritiky nebojím, naopak, s chutí ji přijímám, ovšem ve Vašem případě to pro mě byla věc názoru. Klidně napište příspěvek znovu, budu rád a pokud se pod něj dokážete i podepsat,rád Vám na něj odpovím. Přeji hodně štěstí.

 6. Čau Rosťo – kytara pěkný, dobrý ….. bluegrass pěkný, dobrý – ale toto je přímo bomba !!!

  Máš nádherné “fotografické oko” ….. a vidíš věci, lidi a přírodu úplně jinak – a to mně osobně vůbec nejde …..

  Mám Panasonic Lumix DMC-FZ200 …… snažím se jako blázen – ale fotky jsou, více méně sr.čky (jak vtipně říká moje Venda ….. )

  Takže Ti to “oko” závidím ( samozřejmě v dobrém … ) ……. a přeji do budoucna hóódně dobrých fotek i uměleckých úspěchů. Našlápnuto máš skvěle ……

 7. Rostíku, nádherné stránky. Ráda Tvých profesionálních služeb využiji, doufám jen, že při Tvém vytížení se budeme moci příští rok domluvit 😀

 8. Výbornej počin Rosťo!

  Pěkný fotky by měly být vidět a když někdo něco umí, neměl by si to schovávat pro sebe.
  Moc se mě líbí Tvoje stránky, fandím Ti a přeju, ať se Ti nadále tak dobře daří.

  “Dobré Světlo!”

  mira

 9. Zdravím a fandím. Víte dobře, že už jsme si párkrát vyměnili pár slov na Fb. Jste skutečný profík, nejen tím, že berete honorář, ale že jste fakt dobrý ( řekl bych, že výborný). když jsem uviděl Vaše první fotografie, hlavně lidí, spíš reportáže, víte dobře, že jsem psal, kde jste byl člověče…Úžasné záběry, dokonce byl mezi nimi i můj přítel (kovboj Jirka), snad vzdálený příbuzný mé drahé ženušky. nyní se věnujete krajině, paráda. prostě to zkrátím, držím palce a přeji stále dobré světlo. Nejsem žádný profík, ale fotím rád a hlavně mě to baví, a to nesmírně.Váš fanda a tichý obdivovatel Petr.

  1. Děkuji Petře,ano vím,mluvili jsme spolu a moc děkuji za tyto řádky.Vaše fotografie jsou taky nádherné a hlavně od srdce!Důležité je,že vást to baví a naplňuje.Určitě máte ve svém okolí spoustu těch,které vždy potěšíte nějakou tou hezkou fotečkou.Ještě jednou děkuji.Přeji i Vám dobré světlo a mnoho úspěchů!

 10. Vaše obrázky Orlických hor jsou nádherné. Je třeba lidem přiblížit tento úžasný kout republiky, který po dlouhá léta byl opomíjen. Již více jak 50 let sleduji všechny změny a jsem potěšen, že opět hory ožívají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *